6 lipca 2019

Kojące otoczenie

leśne kojące otoczenie

Hotel Grzegorzewski to wyjątkowe miejsce
położone wśród lasu i otoczeniu rezerwatów przyrody,
zlokalizowane w centrum Polski,
w którym będą mogli Państwo odpocząć i zasmakować życia

Daj sobie chwilę wytchnienia

Jak życiowa mądrość mówi, Twoje szczęście zależy w dużej mierze od tego o czym myślisz.

Naszą ambicją jest zapewnienie gościom przestrzeni, w której będą mogli, w kontakcie z naturą, pośród lasu i rezerwatów przyrody,  ukoić zmysły, odprężyć się, wejść w nieznane przestrzenie i pobudzić myślenie.

Otoczenie Hotelu

Klimat przepełnia harmonią

Z okna każdego pokoju rozpościera się kojący widok na leśną florę, zachęcające do spacerów alejki oraz pieczołowicie pielęgnowany ogród, pełen iglaków, krzewów i zielonych polan. Dopełnieniem wyjątkowego klimatu jest akompaniament śpiewu ptaków oraz szumu wiatru.
Całość otoczenia sprawia, że hotel jest idealnym miejscem na organizacje klimatycznych konferencji, rozwojowych szkoleń, efektywnych spotkań firmowych, a także regenerujących weekendowych pobytów we dwoje.

Pikniki i wycieczki

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku

Okolice hotelu obfitują w leśne przestrzenie pełne spacerowych alejek, szlaków rowerowych, wijących się strumyków oraz klimatycznych polan.

Szukając chwili dla siebie, pomysłu na aktywny wypoczynek czy też rodzinny piknik, odnajdą go Państwo zaledwie kilka minut od naszego hotelu. Aktywności przeprowadzone na łonie natury, w zielonej okolicy hotelu, są doskonałym dopełnieniem konferencji oraz rodzinnych uroczystości.

Rezerwat Wolbórka

Pełne walory krajobrazowe

Ten faunistyczny, florystyczny i leśny rezerwat przyrody znajduje się na terenie Leśnictwa Tuszyn. Utworzony w 1959 roku w celu zachowania fragmentu naturalnego lasu olszowego u źródeł rzeki Wolbórki oraz rzadkiego gatunku motyla – szlaczkonia torfowca, a także źródlisk rzeki Wolbórki jest naturalną destynacją osób szukających poszerzenia horyzontów przyrodniczych. Położony jest na terenie podmokłym, z licznie występującymi źródliskami. 

Rezerwat Molenda

Naturalna ostoja przyrodnicza

Znajduje się na terenie nadleśnictwa Kolumna, obręb Rydzyny, leśnictwo Molenda, w miejscowości Rydzynki. Utworzony w 1959 roku w celu zachowania fragmentu pierwotnego lasu mieszanego (dawniej Puszczy Łódzkiej) z jodłą, bukiem i świerkiem, występującymi na granicy swojego naturalnego zasięgu.  Przedmiotem ochrony są dobrze zachowane zespoły grądowe, świerkowe oraz bukowe. Rezerwat położony jest wśród rozległych lasów tuszyńskich, po zachodniej stronie drogi z Łodzi do Tuszyna.